Exkurze

 • Studenti v Jihostroji

  Studenti v Jihostroji

  Dnes měli naši studenti směřující na technické obory možnost v rámci spolupráce se zaměstnavateli navštívit jihočeský Jihostroj a. s. . Dozvěděli jsme se o historii společnosti, sortimentu výroby a také možnosti získání studijních stipendií i následného uplatnění v zaměstnání pro absolventy vysokých škol technického zaměření. Celou exkurzi vedl Ing. Tomáš Sejk – … / celý příspěvek »
 • Prima v planetáriu

  Prima v planetáriu

  17. 10. navštívila prima planetárium se vzdělávacím programem „Náš vesmírný domov“. / celý příspěvek »
 • Německé divadlo na JČU

  Německé divadlo na JČU

  Dne 26. 9. 2022 se žáci sexty a septimy zúčastnili divadelního představení Der Vorname. Toto představení nastudovali studenti Jihočeské univerzity a naši žáci se tak mohli seznámit nejen s vysokoškolskou němčinou, ale i s prostředím univerzity. Na závěr kladli studentům otázky ohledně studia a možností, které zdejší univerzita nabízí, zajímali … / celý příspěvek »
 • Prváci ve Světě medúz

  Prváci ve Světě medúz

  První ročník navštívil 22. června výstavu Svět medúz. Prolínají se tu medúzy a audiovizuální efekty. Na poměrně malém prostoru jsme viděli 30 druhů medúz ve 38 akváriích, z toho akvárium ve tvaru koule uchází se o zápis do Guinnessovy knihy rekordů jako největší kulovité akvárium na světě. / celý příspěvek »
 • Spolupráce ČRG a SŠ polytechnické

  Spolupráce ČRG a SŠ polytechnické

  Dne 8. 6. 2022 třída sekunda navštívila Střední školu polytechnickou v Nerudově ulici. V doprovodu pedagogů MgA. Petra Tichého a Mgr. Nikoly Kelblové  si měli studenti možnost ve dvou skupinkách prohlédnout jazykovou učebnu a její vybavení. Prakticky se zapojili do cvičení z anglického jazyka, které si pro ně připravila Mgr. Michaela Němcová. Dále … / celý příspěvek »
 • Tercie a 2.R v Národním muzeu a na Akademii věd

  Tercie a 2.R v Národním muzeu a na Akademii věd

  Dne 5. 4. se žáci tercie a druhého ročníku ČRG zúčastnili exkurze do Národního muzea a pracoviště Akademie věd v Praze. V sídle AV jsme měli možnost si prohlédnout celou historickou budovu, včetně knihovny. Součástí prohlídky byla také výstava s názvem ,,Tajemný svět rostlinného podzemí“. V Národním muzeu byla prohlídka … / celý příspěvek »
 • Kvinta v Jihočeské vědecké knihovně

  Kvinta v Jihočeské vědecké knihovně

  Březen – za kamna vlezem Ale kromě toho také březen – Měsíc knihy a letos i výročí 430 let od narození J. A. Komenského – Učitele národů. Nevlezli jsme za kamna a tentokrát ani do školních škamen, ale vydal i jsme se na exkurzi do Jihočeské vědecké knihovny, která sídlí … / celý příspěvek »
 • Sekunda v knihovně vytvářela komiks

  Sekunda v knihovně vytvářela komiks

  Ve čtvrtek 21. 10. se třída sekunda vydala na exkurzi do Jihočeské vědecké knihovny. Tentokrát jsme požádali o spolupráci pana Šimka, knihovníka z pobočky na Vltavě. Připravil pro nás opravdu zajímavé povídání o historii komiksu, připomněli jsme si nejznámější současné komiksy a jejich autory a poté se studenti rozdělili do skupin … / celý příspěvek »
 • Rostou!

  Rostou!

  Studenti sexty navštívili výstavu hub v Jihočeském muzeu. / celý příspěvek »
 • Prima v planetáriu

  Prima v planetáriu

  V pátek 1. října 2021 navštívili naši primáni spolu s vyučující zeměpisu a svou třídní profesorkou hvězdárnu. Připravený byl pro ně pořad o Sluneční soustavě. Během projekce studenti dokázali, že jsou bystří a šikovní, neboť na většinu otázek rychle a správně odpovídali. Největší atrakcí bylo usadit se v pohodlných křeslech … / celý příspěvek »
 • Workshopy s rodilými mluvčími

  Workshopy s rodilými mluvčími

  Naši studenti a studentky sekundy, 3. ročníku (anglický jazyk, Ing. Eva Polenská) a tercie, septimy (německý jazyk, Mgr. Jana Častová, Mgr. Kristýna Melmerová) se zúčastnili jazykových workshopů s rodilými mluvčími, které pořádal EUROPE DIRECT České Budějovice v krásném prostředí  Hardtmuthovy vily. Všichni si měli možnost v praxi vyzkoušet, jak rozumí … / celý příspěvek »