Soutěže a olympiády

Není sice důležité vyhrát, ale zúčastnit se, ale úspěch vždycky potěší…

 • Počtvrté v řadě postupujeme do československého finále dějepisné olympiády

  Počtvrté v řadě postupujeme do československého finále dějepisné olympiády

  Tentokrát se náš tým připravoval na období zahrnující dějiny Evropy v letech 1945–75. Krajské kolo se uskutečnilo 5. dubna na půdě Filosofické fakulty Jihočeské univerzity, zúčastnilo se ho šestnáct gymnázií z celých jižních Čech. Naše gymnázium reprezentoval tým ve složení: Viola Hornátová (septima), Martin Lácha (sexta) a benjamínkem týmu byl Martin Zmeškal … / celý příspěvek »
 • Matematický klokan

  Matematický klokan

  Věrni heslu KLOKAN PŘILETÍ V BŘEZNU jsme se se studenty nižšího gymnázia opět zapojili do této matematicko-logické soutěže. V pátek 18. března namáhali své hlavičky všichni žáci primy a sekundy v kategorii Benjamin, studenti tercie a kvarty společně porovnávali své schopnosti v kategorii Kadet. Gratulujeme nejlepším, jmenovitě APOLENĚ MRZENOVÉ ze sekundy a KRYŠTOFU … / celý příspěvek »
 • Naši studenti excelovali v Ekonomické olympiádě

  Naši studenti excelovali v Ekonomické olympiádě

  Již tradičně se naši studenti ekonomického semináře zapojili do ekonomické olympiády pořádané Institutem ekonomického vzdělávání. Do krajského kola postoupili Tereza Firmanová a Filip Sojka ze 4. ročníku a Aleš Tondl z oktávy. Výsledky ostatních studentů byly rovněž na velice dobré úrovni a všichni zúčastnění tak zajistili naší škole první místo z hodnocených … / celý příspěvek »
 • Školní kolo zeměpisné olympiády

  Školní kolo zeměpisné olympiády

  Těsně před koncem posledního měsíce prvního pololetí tasili naši žáci svoje znalosti ve školním kole zeměpisné olympiády. Měla část vědomostní a pak také praktickou, kde bylo nutné vyhledávat ve školním atlase a se zjištěnými hodnotami dál správně pracovat. Nejúspěšnějšími geografy nižšího gymnázia byli Matyáš Kolínský (kategorie prima a 6. ročník), Barbora … / celý příspěvek »
 • Olympiáda v českém jazyce

  Olympiáda v českém jazyce

  30. listopadu jsme se sešli u příležitosti školního kola olympiády v českém jazyce. Všichni účastníci 1. i 2. kategorie (jen vyšší ročník, nikoli horší kvalita) se statečně poprali se záludnostmi české gramatiky a svých druhých 60 minut času věnovali napsání slohového útvaru na téma pozdně podzimní a raně zimní. Byli jste … / celý příspěvek »
 • Celostátní kolo dějepisné olympiády

  Celostátní kolo dějepisné olympiády

  Na konci listopadu se v Chebu uskutečnilo finále už třicátého ročníku dějepisné soutěže gymnázií České a Slovenské republiky. Do dějepisné olympiády se tentokrát zapojilo 327 gymnázií z obou zemí. Je naší velkou chloubou, že se nám už potřetí za sebou podařilo probojovat mezi 75 nejlepších gymnázií z Čech, Moravy, Slezska a Slovenska. Touto … / celý příspěvek »
 • Logická olympiáda a Přírodovědný klokan 2022

  Logická olympiáda a Přírodovědný klokan 2022

  I letos v říjnu se do těchto dvou soutěží zaměřených na logické uvažování a technické vědomosti  zapojili i studenti našeho gymnázia. 80 žáků nižšího gymnázia plnilo test k Logické olympiádě v průběhu vyučovací hodiny matematiky. Nejúspěšnějším řešitelem, a tedy postupujícím do krajského kola, je žák tercie Kryštof Karda. Stupně dalších výborných řešitelů obsadili … / celý příspěvek »
 • Logická olympiáda

  Logická olympiáda

  I v tomto školním roce čeká studenty nižšího gymnázia trošku jiná hodina matematiky. Ve čtvrtek 13. října porovnají žáci své schopnosti uvažovat logicky a pohotově se rozhodovat v soutěži s názvem Logická olympiáda.  Soutěž pořádaná Mensou České republiky je náročná nejen na přemýšlení, limitující je i čas. Studenti vyšších ročníků se mohli do … / celý příspěvek »
 • Naše studentky se opět umístily v první desítce olympiády v ČJ

  Naše studentky se opět umístily v první desítce olympiády v ČJ

  Na konci března se v Domě dětí a mládeže konalo okresní kolo olympiády v českém jazyce. V I. kategorii se v konkurenci 65 soutěžících na 7. – 10. místě (účastníci se shodným počtem bodů) umístila Klára Krupková z kvarty, která na výherkyni ztratila pouhých 7 bodů. Dobře si vedla také Nela Kadečková (rovněž z kvarty), která … / celý příspěvek »
 • Mladí historici uspěli potřetí za sebou!

  Mladí historici uspěli potřetí za sebou!

  Počátek druhého dubnového týdne se nesl ve znamení hned tří krajských kol dějepisné olympiády. Úspěchy našich zástupců měly vzestupnou tendenci. V pondělí Jan Hybl (oktáva) obsadil solidní devatenácté místo, ale věděl, že ve středu ho čeká ještě jedna olympiáda z dějepisu. V úterý Martin Zmeškal (kvarta) příjemně překvapil, zatímco v okresním kole byl na … / celý příspěvek »
 • Olympiáda v českém jazyce 2021/2022

  Olympiáda v českém jazyce 2021/2022

  Ve středu 26. ledna 2022 proběhlo školní kolo olympiády z českého jazyka. Všichni zúčastnění uspěli a my jim děkujeme za fyzickou i online účast i za jejich bystrost a dobré nápady. Nejlépe řešily, a proto se s nejvyšším počtem bodů stávají účastnicemi okresního kola, které proběhne 28. 3. (I. kategorie) … / celý příspěvek »
 • Úspěch ČRG v Ekonomické olympiádě

  Úspěch ČRG v Ekonomické olympiádě

  V rámci nového odborného Semináře z ekonomie se jeho studenti zapojili pod vedením Ing. Ludmily Šebkové do ekonomické olympiády pořádané Institutem ekonomického vzdělávání (INEV). Naše gymnázium se ve školním kole celkově umístilo na úžasném 4. místě v rámci všech zúčastněných středních škol z Jihočeského kraje a do krajského kola postoupili dva žáci čtvrtého ročníku … / celý příspěvek »
 • Celostátní kolo dějepisné olympiády

  Celostátní kolo dějepisné olympiády

  29. ročník soutěže gymnázií z České republiky a Slovenska Postoupit dvakrát po sobě do celostátního kola dějepisné olympiády je úspěch, ve který nikdo ze zúčastněných nedoufal. Konkurence v soutěži gymnázií z České republiky a ze Slovenska je velká a otázky ve finále opravdu těžké. Protože náš tým oktavánů ve složení Jan Hybl, Filip … / celý příspěvek »
 • Logická olympiáda

  Logická olympiáda

  Ve čtvrtek 14. října 2021 čeká studenty sekundy, tercie a kvarty netradiční hodina matematiky. Počítání zlomků, mocnin či lomených výrazů v pracovních sešitech vymění za papír, tužku a logické úlohy. Všechny třídy se přihlásily do dalšího kola Logické olympiády, což je soutěž pořádaná Mensou České republiky. Soutěž je založená na … / celý příspěvek »
 • Naši studenti zabodovali v dějepisné olympiádě

  Naši studenti zabodovali v dějepisné olympiádě

  Náš tým ve složení Simon Hošek (oktáva), Jan Hybl (septima) a Filip Novák (septima) opět vybojoval postup co celostátního kola dějepisné olympiády, které se už tradičně uskuteční v Chebu. Kvůli covidu byla soutěž několikrát odložena, nakonec se na konci června odehrála online, jejím tématem byla Evropa v krásných časech, v bouři … / celý příspěvek »
 • Naše studentky v okresním kole olympiády v ČJ

  Naše studentky v okresním kole olympiády v ČJ

  Studentky ČRG se zúčastnily okresního kola olympiády v českém jazyce, která letos probíhala distanční formou. Tereza Zronková a Amélie Křenková z kvarty se v I. kategorii umístily na 6.–8. a 9. místě, Zuzana Stehlíková ze septimy v II. kategorii vybojovala 10. místo. Gratulujeme! / celý příspěvek »