Co se děje v naší škole

I když jsme zrovna ve škole, nemusíme pořád jen sedět v lavicích…

 • Přijďte ve středu 10. 1. na Den otevřených dveří!

  Přijďte ve středu 10. 1. na Den otevřených dveří!

  Podrobný program najdete i na stránce Dne otevřených dveří. / celý příspěvek »
 • Fotokroužek vám přeje krásné Vánoce

  Fotokroužek vám přeje krásné Vánoce

  Poslední dva fotokroužky jsme zůstali uvnitř a využili toho, co jsme se naučili na těch předchozích: pracovat s délkou expozice, kompozicí a světlem. Během posledního listopadového kroužku jsme kromě toho, že jsme fotili starý gramofon na dlouhý čas, pohráli i s aplikací Photopea – jakýmsi online Photoshopem. Prosincový kroužek jsme … / celý příspěvek »
 • Kroužek mikroskopování

  Kroužek mikroskopování

  Kroužek mikroskopování je v plném proudu, přijďte nahlédnout do světa mikroorganismů. / celý příspěvek »
 • Vánoční jarmark

  Vánoční jarmark

  Učitelé a žáci Českého reálného gymnázia vás srdečně zvou na vánoční jarmark, který se koná ve středu 20. prosince 2023 od 17 hodin ve vnitřních i venkovních prostorách školy. Kulturní program začíná v 17 hodin v tělocvičně. Stánky se slaným, sladkým, tekutým i pevným občerstvením a stánky s vánočními výrobky … / celý příspěvek »
 • Cestovatelské přednášky o Guineji a Africe

  Cestovatelské přednášky o Guineji a Africe

  Na konci listopadu přijel, jako každý rok, do naší školy přednášet zapálený cestovatel a fotograf Tomáš Kubeš. Procestoval více než sto zemí světa a o svých cestách píše pro časopisy Koktejl, Instinkt nebo Lidé a Země. Vyprávěním o druhém největším ostrově světa – Nové Guineji – provedl Tomáš Kubeš studenty … / celý příspěvek »
 • Skvělé výsledky v testování SCIO

  Skvělé výsledky v testování SCIO

  Na konci loňského školního roku se žáci sekundy (letošní tercie) zapojili do Národního testování SCIO. V testech z českého jazyka, matematiky a obecně studijních předpokladů dosáhli naši žáci vynikajících výsledků. Děkujeme za reprezentaci naší školy a blahopřejeme oceněným: Barboře Zimové za nejlepší výsledek v Jč. kraji v M, OSP a Čj, Ngoc Ha Ngo … / celý příspěvek »
 • Fotokroužek začal pracovat

  Fotokroužek začal pracovat

  Na první schůzce 25. 9. jsme si řekli, co budeme během roku dělat, a šli ven fotit. Využili jsme příjemného slunečného počasí, naučili jsme se používat režim makro, vyzkoušeli si ostření na různé objekty a seznámili se se základy kompozice. Protože během naší druhé schůzky 9. 10. venku pršelo, zůstali … / celý příspěvek »
 • Tělocvik nově i na stadionu a v GymCentru

  Tělocvik nově i na stadionu a v GymCentru

  V letošním školním roce jsme v zájmu zatraktivnění výuky tělesné výchovy zajistili žákům nové možnosti její realizace. Od září se výuka částečně koná na stadionu SKP, kde můžeme využívat atletický ovál a beachvolejbalové kurty. Nácvik gymnastiky probíhá v prostorech GymCentra. / celý příspěvek »
 • Adaptační kurz 2023

  Adaptační kurz 2023

  I v letošním roce jsme pro primány a prváky, tedy čerstvě příchozí žáky, zorganizovali adaptační kurz. Ten nás zavedl do nádherného prostředí Ovčína poblíž Třeboně. Během kurzu žáci a žákyně prvního ročníku a primy navázali první přátelství a především si spolu zahráli adaptační hry, které jim pomohly poznat se mezi … / celý příspěvek »
 • ČRG fest v Ohradě

  ČRG fest v Ohradě

  Poslední pondělí školního roku 2022/2023 nebylo vyhrazeno studiu, ale zábavě. Ve dvoře loveckého zámečku Ohrada poblíž Hluboké nad Vltavou se konal další ČRG fest, na němž naši studenti od primy do oktávy předvedli leccos z toho, čím se zabývají mimo výuku – ať už to byl zpěv, tanec, hra na … / celý příspěvek »
 • Projektový den 3 – 31. 5. 2023

  Projektový den 3 – 31. 5. 2023

  31. května 2023 se na naší škole uskutečnil poslední projektový den, který jsme organizovali v rámci projektu Implementace Krajského akčního plánu Jihočeského kraje II (IKAP JčK II). Projektového dne se zúčastnilo téměř 80 žáků a 7 učitelů partnerských škol. Program zajistilo 5 lektorů z řad učitelů ČRG a 2 asistenti, … / celý příspěvek »
 • Podpořte ČRG na Majálesu!

  Podpořte ČRG na Majálesu!

  Podpořte naši školu v soutěži o krále Majálesu – bližší informace najdete na následujících screenshotech od našich sextánů: / celý příspěvek »
 • Bát se či nebát?

  Bát se či nebát?

  První květnový pátek měli žáci kvarty možnost získat či ověřit své znalosti o rizikových faktorech v době dospívání, a také o nich debatovat a ptát se odborníků. Cílem programu bylo načerpat informace o (ne)legálnosti, vzniku závislosti, vlivu a působení, včetně nevratných změn, návykových látek na lidský organismus. Součástí přednášky byly také … / celý příspěvek »
 • Literární projektový den na téma „Zvíře“

  Literární projektový den na téma „Zvíře“

  V pátek 21. dubna proběhl na škole oblíbený, dlouho očekávaný a dlouho připravovaný literární projektový den na téma „Zvíře“. Každá ze zúčastněných tříd si vybrala zvíře, jímž se pak nechala inspirovat při výzdobě své učebny a při přípravě úkolů na literární a jazyková témata, v nichž „jejich“ zvíře hrálo významnou … / celý příspěvek »
 • Valentýnská čeština

  Valentýnská čeština

  V týdnu od 14. do 17. února jsme si v hodinách češtiny připomněli svátek sv. Valentýna a hráli jsme si s tématem Láska. Studenti plnili různé jazykové i literární úkoly, luštili kvízy, přemýšleli o postavách ze známých knih a povídali si o jejich osudech, o hledání lásky, o strategii, jak získat super partnera … / celý příspěvek »
 • Projektový den 2 – 22. 2. 2023

  Projektový den 2 – 22. 2. 2023

  Druhý projektový den ve školním roce 2022/23 se uskutečnil 22. února 2023. Program jsme připravili pro žáky základních škol v Boršově nad Vltavou, v Hrdějovicích, v Hluboké nad Vltavou a v českobudějovické Nerudově ulici. Dále jsme přizvali žáky střední školy polytechnické v Českých Budějovicích. Náplň dne byla opět zaměřena na využití digitálních technologií ve … / celý příspěvek »
 • Vánoční jarmark

  Vánoční jarmark

  I my na ČRG jsme se pokusili přispět svou troškou, abychom podpořili a u někoho teprve navodili vánoční náladu, a tak jsme připravili hodinový moderovaný kulturní program a prodejní stánky. Hrálo se, zpívalo, recitovalo, vše za hojné podpory výborného obecenstva. Zrovna tak se podařil i prodej laskomin a vánočních výrobků … / celý příspěvek »
 • Zveme vás na školní vánoční jarmark

  Zveme vás na školní vánoční jarmark

  Učitelé a studenti Českého reálného gymnázia vás srdečně zvou na vánoční jarmark. Koná se ve středu 21. prosince 2022 od 17 hodin ve vnitřních i venkovních prostorách školy. Kulturní program začíná v 17 hodin v tělocvičně. Stánky se slaným, sladkým, tekutým i pevným občerstvením a stánky s vánočními výrobky budou … / celý příspěvek »
 • Projektový den 1 – 23. 11. 2022

  Projektový den 1 – 23. 11. 2022

  Projektového dne, který se konal ve středu 23. 11. na naší škole, se zúčastnilo téměř 100 žáků partnerských základních škol a Střední školy polytechnické. S přípravou programu a hodnocením aktivit nám pomohli studenti VŠTE v Českých Budějovicích. Zajímavý program zahrnoval práci s mikroskopy, 3D tiskárnami, s jazykovou laboratoří a focení a úpravy … / celý příspěvek »
 • Primáni se vžili do pravěkých lovců

  Primáni se vžili do pravěkých lovců

  Již tradiční zpestření výuky dějepisu a výtvarné výchovy v primě, kdy si studenti dobrovolně vyrábí luk a šíp a vyzkoušejí si na vlastní kůži, jaké to bylo pro naše předky, když si své jídlo museli nejprve ulovit. Namísto živé kořisti si v rámci výtvarné výchovy namalují svoji kořist na terč. … / celý příspěvek »