Co se děje v naší škole

I když jsme zrovna ve škole, nemusíme pořád jen sedět v lavicích…

 • Projektový den 3 – 31. 5. 2023

  Projektový den 3 – 31. 5. 2023

  31. května 2023 se na naší škole uskutečnil poslední projektový den, který jsme organizovali v rámci projektu Implementace Krajského akčního plánu Jihočeského kraje II (IKAP JčK II). Projektového dne se zúčastnilo téměř 80 žáků a 7 učitelů partnerských škol. Program zajistilo 5 lektorů z řad učitelů ČRG a 2 asistenti, … / celý příspěvek »
 • Podpořte ČRG na Majálesu!

  Podpořte ČRG na Majálesu!

  Podpořte naši školu v soutěži o krále Majálesu – bližší informace najdete na následujících screenshotech od našich sextánů: / celý příspěvek »
 • Bát se či nebát?

  Bát se či nebát?

  První květnový pátek měli žáci kvarty možnost získat či ověřit své znalosti o rizikových faktorech v době dospívání, a také o nich debatovat a ptát se odborníků. Cílem programu bylo načerpat informace o (ne)legálnosti, vzniku závislosti, vlivu a působení, včetně nevratných změn, návykových látek na lidský organismus. Součástí přednášky byly také … / celý příspěvek »
 • Literární projektový den na téma „Zvíře“

  Literární projektový den na téma „Zvíře“

  V pátek 21. dubna proběhl na škole oblíbený, dlouho očekávaný a dlouho připravovaný literární projektový den na téma „Zvíře“. Každá ze zúčastněných tříd si vybrala zvíře, jímž se pak nechala inspirovat při výzdobě své učebny a při přípravě úkolů na literární a jazyková témata, v nichž „jejich“ zvíře hrálo významnou … / celý příspěvek »
 • Valentýnská čeština

  Valentýnská čeština

  V týdnu od 14. do 17. února jsme si v hodinách češtiny připomněli svátek sv. Valentýna a hráli jsme si s tématem Láska. Studenti plnili různé jazykové i literární úkoly, luštili kvízy, přemýšleli o postavách ze známých knih a povídali si o jejich osudech, o hledání lásky, o strategii, jak získat super partnera … / celý příspěvek »
 • Projektový den 2 – 22. 2. 2023

  Projektový den 2 – 22. 2. 2023

  Druhý projektový den ve školním roce 2022/23 se uskutečnil 22. února 2023. Program jsme připravili pro žáky základních škol v Boršově nad Vltavou, v Hrdějovicích, v Hluboké nad Vltavou a v českobudějovické Nerudově ulici. Dále jsme přizvali žáky střední školy polytechnické v Českých Budějovicích. Náplň dne byla opět zaměřena na využití digitálních technologií ve … / celý příspěvek »
 • Vánoční jarmark

  Vánoční jarmark

  I my na ČRG jsme se pokusili přispět svou troškou, abychom podpořili a u někoho teprve navodili vánoční náladu, a tak jsme připravili hodinový moderovaný kulturní program a prodejní stánky. Hrálo se, zpívalo, recitovalo, vše za hojné podpory výborného obecenstva. Zrovna tak se podařil i prodej laskomin a vánočních výrobků … / celý příspěvek »
 • Zveme vás na školní vánoční jarmark

  Zveme vás na školní vánoční jarmark

  Učitelé a studenti Českého reálného gymnázia vás srdečně zvou na vánoční jarmark. Koná se ve středu 21. prosince 2022 od 17 hodin ve vnitřních i venkovních prostorách školy. Kulturní program začíná v 17 hodin v tělocvičně. Stánky se slaným, sladkým, tekutým i pevným občerstvením a stánky s vánočními výrobky budou … / celý příspěvek »
 • Projektový den 1 – 23. 11. 2022

  Projektový den 1 – 23. 11. 2022

  Projektového dne, který se konal ve středu 23. 11. na naší škole, se zúčastnilo téměř 100 žáků partnerských základních škol a Střední školy polytechnické. S přípravou programu a hodnocením aktivit nám pomohli studenti VŠTE v Českých Budějovicích. Zajímavý program zahrnoval práci s mikroskopy, 3D tiskárnami, s jazykovou laboratoří a focení a úpravy … / celý příspěvek »
 • Primáni se vžili do pravěkých lovců

  Primáni se vžili do pravěkých lovců

  Již tradiční zpestření výuky dějepisu a výtvarné výchovy v primě, kdy si studenti dobrovolně vyrábí luk a šíp a vyzkoušejí si na vlastní kůži, jaké to bylo pro naše předky, když si své jídlo museli nejprve ulovit. Namísto živé kořisti si v rámci výtvarné výchovy namalují svoji kořist na terč. … / celý příspěvek »
 • Studentské prezidentské volby 2022/2023

  Studentské prezidentské volby 2022/2023

  Příští prezidentské volby budou v něčem nové. Je totiž dost možné, že poprvé budeme volit hlavu státu nejen pro nás, stávající občany ČR, ale i pro dalších 400 tisíc nových obyvatel našeho historického území Královce. Zapojte se se svými studenty v prosinci do Studentských voleb a hlasujte nanečisto o budoucí … / celý příspěvek »
 • Cestovatelské přednášky Tomáše Kubeše

  Cestovatelské přednášky Tomáše Kubeše

  První dvě cestovatelské přednášky v letošním školním roce byly věnované rozsáhlé oblasti Sibiře a různorodým národnostem na Balkánu. Studenti septimy a třetího ročníku sledovali cestu Tomáše Kubeše přes Sibiř. Poslouchali vyprávění o složité těžbě zlata, o místě s nejnižší naměřenou teplotou na Zemi i vyprávění o složité mentalitě místních lidí žijících v odlehlých … / celý příspěvek »
 • Zdravá svačina v tercii při Výchově ke zdraví

  Zdravá svačina v tercii při Výchově ke zdraví

  Terciáni si měli za úkol sami připravit na hodinu Výchovy ke zdraví zdravou svačinu. Popis jedné ze svačin: Banán: obsahuje draslík, vlákninu, antioxidanty a širokou škálu vitamínů. Chrání srdce a oběhový systém a pomáhá se správnou funkcí svalů. Přírodní cukr v banánu podporuje výkon svalů během tréninku.    Jablko: obsahuje vitamíny … / celý příspěvek »
 • Den jazyků na ČRG

  Den jazyků na ČRG

  Po pondělním divadelním představení v německém jazyce a anglických a německých workshopech, organizovaných kanceláří European Direct v Hartmudově vile, čekala studenty vyšších ročníků příprava programu pro ty z nižších ročníků. Osm stanovišť s bohatým programem přivítalo v úterý skupiny žáků od primy do kvarty. Dvě hodiny intenzivního praktického použití  jazyka na obou stranách – jak … / celý příspěvek »
 • ČRG fest na zámku Ohrada

  ČRG fest na zámku Ohrada

  Závěr školního roku bylo třeba oslavit a tak se celá škola odebrala na nádvoří loveckého zámečku Ohrada poblíž Hluboké nad Vltavou, aby zde všichni společně strávili den na akci, nazvané ČRG fest. O program horkého letního dopoledne se postarali jak studenti, tak členové pedagogického sboru. Kromě celé řady hudebních vystoupení … / celý příspěvek »
 • Prima šprechtila!

  Prima šprechtila!

  V rámci Dne s němčinou se prima vydala na cestu po Německu! Ve hře „Autobahnspiel“ poznávali Německo a zábavnou formou se seznámili se vším, co je pro naše sousedy tak typické! A jeden tým navíc obsadil skvělé místo! A pak jsme se skvěle bavili na koncertu německého zpěváka Uwe Kaa. / celý příspěvek »
 • Projektový den 4 – 1. 6. 2022

  Projektový den 4 – 1. 6. 2022

  Čtvrtým projektovým dnem, který se uskutečnil 1. června 2022, jsme ukončili projektové aktivity školního roku 2021/2022. Program jsme připravili pro žáky dvou základních škol – v Boršově nad Vltavou a v Hrdějovicích. Celý program byl zaměřen na využití digitálních technologií ve výuce a jejich význam pro polytechnické vzdělávání. Žáci pracovali … / celý příspěvek »
 • Projektový den 3 – 11. 5. 2022

  Projektový den 3 – 11. 5. 2022

  Za krásného květnového počasí k nám už potřetí v letošním školním roce zavítali žáci z našich partnerských škol. Protože sluníčko lákalo ven, vyzkoušeli si všichni přímo před školou, jak ovládat fotoaparát, jak vytvořit dobře vypadající portrét a prakticky si ověřili i různé kompoziční triky. Na našem školním dvoře pro ně … / celý příspěvek »
 • Literární projektový den – již počtvrté

  Literární projektový den – již počtvrté

  22. dubna v 9.10 hod. vyrazil ze stanice ČRG expres Čas. Prohnal se chodbami naší školy a přenesl nás do několika vybraných období. V pravěku jsme si mohli sáhnout na opravdového mamuta a snažili jsme se porozumět lovcům i jejich ženám, ve středověku nás jeptišky vyzkoušely ze znalostí bible, zastávka v renesanci prověřila … / celý příspěvek »
 • Pomáháme dětem z Ukrajiny

  Pomáháme dětem z Ukrajiny

  Stejně jako snad každý z nás se i naše škola pokouší alespoň trochu pomáhat těm, kdo trpí ruskou agresí na Ukrajině. Po sbírce hraček pro děti válečných běženců jsme na konto sbírky Pomozte dětem, která se snaží pomáhat dětem z Ukrajiny, jsme odeslali 18 820 Kč – výtěžek z vánočního … / celý příspěvek »