Exkurze

 • Prima v Českém Krumlově

  Prima v Českém Krumlově

  19. června se prima vydala vlakem do Českého Krumlova. Počasí nám přálo, a my jsme si tak mohli vychutnat krásný slunečný den v historickém centru města. Prohlédli jsme si nejen okolí zámku, ale i rozkvetlé zahrady a otáčivé hlediště. Někteří navštívili zrcadlové bludiště a pár odvážných i Muzeum útrpného práva. Odměnou … / celý příspěvek »
 • S primou v Bazalce

  S primou v Bazalce

  31. května měla prima možnost celé dopoledne strávit v Centru Bazalka v Českých Budějovicích. Paní Petra Mahrová a její kolegyně si pro nás připravily jedno milé překvapení jako odměnu za velmi úspěšný vánoční jarmark. Byly pro nás vybrány dvě bílé lavičky a naši studenti je měli podle vlastních návrhů pomalovat. Konečný výsledek … / celý příspěvek »
 • Zeměpisná exkurze přírodní i kulturní

  Zeměpisná exkurze přírodní i kulturní

  Na samém sklonku května se studenti kvarty a 1. ročníku společně se svými třídními učiteli vydali za sedmero hor a řek až do Jihomoravského kraje. Během cesty byl vyvrácen jeden omyl, když někteří účastníci zájezdu pohledem z okna zjistili, že Brno opravdu existuje, a také, že je v něm dokonce ZOO. Zdoláním … / celý příspěvek »
 • MasterChef ČRG

  MasterChef ČRG

  V pondělí 17. dubna změřili žáci kvarty své kuchařské síly v soutěži MasterChef ČRG. Smíšená družstva byla určena losem a každá skupina měla za úkol připravit recept s popisem pracovního postupu a následně i jídlo samotné. Kompletní menu mělo obsahovat snadnou dobrou večeři a dezert. Po skončení souboje tak měla porota milou povinnost ochutnat … / celý příspěvek »
 • Kvarta na FF JČU

  Kvarta na FF JČU

  Dnešní den strávila kvarta na FF JČU. Ústav česko-německých areálových studií a germanistiky si pro nás připravil prezentaci o Německu a možnostech, které nám znalosti německého jazyka nabízejí. Velice zajímavý byl příspěvek bývalé absolventky, která nyní pracuje na centrále firmy DM (Drogerie Markt) v Českých Budějovicích, a bez němčiny by … / celý příspěvek »
 • Knihovna není bludiště aneb Tercie v Jihočeské vědecké knihovně

  Knihovna není bludiště aneb Tercie v Jihočeské vědecké knihovně

  Březen – měsíc knihy nás vylákal na exkurzi do knihovny. Zjistili jsme, kolik poboček Jihočeská vědecká knihovna má a co vše si v ní lze půjčit, jak si jednotlivé tituly objednávat, půjčovat a vracet. Dověděli jsme se také, že do knihovny můžeme zajít i bez čtenářského průkazu, třeba přečíst si časopisy … / celý příspěvek »
 • Jak se neztratit v knihovně

  Jak se neztratit v knihovně

  22. února si studenti primy vyšli do Jihočeské vědecké knihovny. Jejich úkolem bylo ukázat, že se v knihovně neztratí a dozvědět se to, co o ní ještě nevěděli. Milá paní průvodkyně jim pomohla s orientací podle signatur, piktogramů, ukázala vyhledávání v online katalogu a všichni si všechno vyzkoušeli. Kromě praktických činností pak měli … / celý příspěvek »
 • Sekunda, tercie a kvarta v planetáriu

  Sekunda, tercie a kvarta v planetáriu

  Ve středu 22. 2. 2023 navštívily sekunda, tercie a kvarta planetárium v Českých Budějovicích. Žáci se dozvěděli, jak odlišný je způsob života ve vesmíru a na Zemi, jaké výzvy představuje, a seznámili se i zajímavostmi ze života kosmonautů. / celý příspěvek »
 • Dar pro Bazalku

  Dar pro Bazalku

  V pondělí 17. 1. 2023 navštívili vybraní studenti z primy a kvarty Centrum BAZALKA, o. p. s., v Českých Budějovicích. Jejich cílem bylo předat finanční dar ve výši 30 780 Kč. Tato částka byla vybrána 21. 12. 2022 na Vánočním jarmarku v prostorách ČRG. Rodiče a přátelé školy zakoupením výrobků či pochutin od našich studentů … / celý příspěvek »
 • Studenti v Jihostroji

  Studenti v Jihostroji

  Dnes měli naši studenti směřující na technické obory možnost v rámci spolupráce se zaměstnavateli navštívit jihočeský Jihostroj a. s. . Dozvěděli jsme se o historii společnosti, sortimentu výroby a také možnosti získání studijních stipendií i následného uplatnění v zaměstnání pro absolventy vysokých škol technického zaměření. Celou exkurzi vedl Ing. Tomáš Sejk – … / celý příspěvek »
 • Exkurze kroužku mikroskopování do Botanické zahrady

  Exkurze kroužku mikroskopování do Botanické zahrady

  2. listopadu navštívili žáci kroužku mikroskopování společně s primou a tercií Botanickou zahradu Praha. Po zajímavé a naučné prohlídce následovala exkurze do ZOO Praha, kde se žáci více přiblížili životu plazů a šelem a také odhalili krásy nového a doposud největšího pavilonu goril DJA. Video z celé akce naleznete na … / celý příspěvek »
 • Prima v planetáriu

  Prima v planetáriu

  17. 10. navštívila prima planetárium se vzdělávacím programem „Náš vesmírný domov“. / celý příspěvek »
 • Německé divadlo na JČU

  Německé divadlo na JČU

  Dne 26. 9. 2022 se žáci sexty a septimy zúčastnili divadelního představení Der Vorname. Toto představení nastudovali studenti Jihočeské univerzity a naši žáci se tak mohli seznámit nejen s vysokoškolskou němčinou, ale i s prostředím univerzity. Na závěr kladli studentům otázky ohledně studia a možností, které zdejší univerzita nabízí, zajímali … / celý příspěvek »
 • Prváci ve Světě medúz

  Prváci ve Světě medúz

  První ročník navštívil 22. června výstavu Svět medúz. Prolínají se tu medúzy a audiovizuální efekty. Na poměrně malém prostoru jsme viděli 30 druhů medúz ve 38 akváriích, z toho akvárium ve tvaru koule uchází se o zápis do Guinnessovy knihy rekordů jako největší kulovité akvárium na světě. / celý příspěvek »
 • Spolupráce ČRG a SŠ polytechnické

  Spolupráce ČRG a SŠ polytechnické

  Dne 8. 6. 2022 třída sekunda navštívila Střední školu polytechnickou v Nerudově ulici. V doprovodu pedagogů MgA. Petra Tichého a Mgr. Nikoly Kelblové  si měli studenti možnost ve dvou skupinkách prohlédnout jazykovou učebnu a její vybavení. Prakticky se zapojili do cvičení z anglického jazyka, které si pro ně připravila Mgr. Michaela Němcová. Dále … / celý příspěvek »
 • Exkurze tercie a 2.R v Národním muzeu a na Akademii věd

  Exkurze tercie a 2.R v Národním muzeu a na Akademii věd

  Dne 5. 4. se žáci tercie a druhého ročníku ČRG zúčastnili exkurze do Národního muzea a pracoviště Akademie věd v Praze. V sídle AV jsme měli možnost si prohlédnout celou historickou budovu, včetně knihovny. Součástí prohlídky byla také výstava s názvem ,,Tajemný svět rostlinného podzemí“. V Národním muzeu byla prohlídka … / celý příspěvek »
 • Kvinta v Jihočeské vědecké knihovně

  Kvinta v Jihočeské vědecké knihovně

  Březen – za kamna vlezem Ale kromě toho také březen – Měsíc knihy a letos i výročí 430 let od narození J. A. Komenského – Učitele národů. Nevlezli jsme za kamna a tentokrát ani do školních škamen, ale vydal i jsme se na exkurzi do Jihočeské vědecké knihovny, která sídlí … / celý příspěvek »
 • Sekunda v knihovně vytvářela komiks

  Sekunda v knihovně vytvářela komiks

  Ve čtvrtek 21. 10. se třída sekunda vydala na exkurzi do Jihočeské vědecké knihovny. Tentokrát jsme požádali o spolupráci pana Šimka, knihovníka z pobočky na Vltavě. Připravil pro nás opravdu zajímavé povídání o historii komiksu, připomněli jsme si nejznámější současné komiksy a jejich autory a poté se studenti rozdělili do skupin … / celý příspěvek »
 • Rostou!

  Rostou!

  Studenti sexty navštívili výstavu hub v Jihočeském muzeu. / celý příspěvek »
 • Prima v planetáriu

  Prima v planetáriu

  V pátek 1. října 2021 navštívili naši primáni spolu s vyučující zeměpisu a svou třídní profesorkou hvězdárnu. Připravený byl pro ně pořad o Sluneční soustavě. Během projekce studenti dokázali, že jsou bystří a šikovní, neboť na většinu otázek rychle a správně odpovídali. Největší atrakcí bylo usadit se v pohodlných křeslech … / celý příspěvek »