Aktuálně

 • S primou v Bazalce

  S primou v Bazalce

  31. května měla prima možnost celé dopoledne strávit v Centru Bazalka v Českých Budějovicích. Paní Petra Mahrová a její kolegyně si pro nás připravily jedno milé překvapení jako odměnu za velmi úspěšný vánoční jarmark. Byly pro nás vybrány dvě bílé lavičky a naši studenti je měli podle vlastních návrhů pomalovat. Konečný výsledek … / celý příspěvek »
 • Zeměpisná exkurze přírodní i kulturní

  Zeměpisná exkurze přírodní i kulturní

  Na samém sklonku května se studenti kvarty a 1. ročníku společně se svými třídními učiteli vydali za sedmero hor a řek až do Jihomoravského kraje. Během cesty byly vyvrácen jeden omyl, když někteří účastníci zájezdu pohledem z okna zjistili, že Brno opravdu existuje, a také, že je v něm dokonce ZOO. Zdoláním … / celý příspěvek »
 • Studenti ČRG na Majálesu propagovali techno

  Studenti ČRG na Majálesu propagovali techno

  Již tradičně se naši studenti zúčastnili Českobudějovického majálesu. Během týdne vyslali své zástupce na studentský jam i na královský standup a hlasovali pro našeho majálesového krále, Kristiána Řehouta ze sexty. V pátek pak po dlouhých přípravách vyrazili do majálesového průvodu, stylizovaní do zástupu černě oblečených návštěvníků undergroundové technoparty. Dunivé beaty, … / celý příspěvek »
 • Beseda o trestní odpovědnosti od 15 let

  Beseda o trestní odpovědnosti od 15 let

  Většina kvartánů dosáhne v tomto školním roce věku patnáct let, hranice trestní odpovědnosti. Přednášku na toto téma si pro ně na konci května připravila soudkyně Okresního soudu v Českých Budějovicích JUDr. Marta Uhlířová, Ph.D. Množství zajímavých, důležitých informací a studentských dotazů protáhlo přednášku na tři vyučovací hodiny. Bylo zřejmé, že toto téma … / celý příspěvek »
 • Podpořte ČRG na Majálesu!

  Podpořte ČRG na Majálesu!

  Podpořte naši školu v soutěži o krále Majálesu – bližší informace najdete na následujících screenshotech od našich sextánů: / celý příspěvek »
 • Roboti VEX v informatice

  Roboti VEX v informatice

  Do rodiny robotů, které využíváme při výuce informatiky a v kroužku robotiky, přibyli po robotech VEX IQ pro pokročilejší studenty a oblíbených „pucích“ VEX 123 pro začátečníky také VEX GO pro mírně pokročilé. Během hodiny tandemové výuky předmětů Informatika a Člověk a svět práce si studenti sekundy ze stavebnice sestavili … / celý příspěvek »
 • Bát se či nebát?

  Bát se či nebát?

  První květnový pátek měli žáci kvarty možnost získat či ověřit své znalosti o rizikových faktorech v době dospívání, a také o nich debatovat a ptát se odborníků. Cílem programu bylo načerpat informace o (ne)legálnosti, vzniku závislosti, vlivu a působení, včetně nevratných změn, návykových látek na lidský organismus. Součástí přednášky byly také … / celý příspěvek »
 • Černobylfest 2023

  Černobylfest 2023

  Žáci sekundy a tercie se v den 37. výročí jaderné havárie zúčastnili akce Černobylfest 2023. Jako první jsme zhlédli dokument o nezákonné turistice do místa havárie, které se i přes zdravotní a bezpečnostní rizika ještě před vypuknutím války na Ukrajině velice dařilo.  Druhým snímkem byly emotivní Bábušky z Černobylu o běžném životě … / celý příspěvek »
 • Se sextou a 2. ročníkem do Vídně

  Se sextou a 2. ročníkem do Vídně

  Naše první zastávka směřovala k letnímu sídlu Habsburků, tedy k Schönbrunnu a jeho zahradám. Habsburkům jsme se věnovali i v centru Vídně, kde jsme si prohlédli Hofburg a zastavili se u četných soch zástupců této dynastie. Ve Stephansdomu jsme zase obdivovali gotické prvky. Na našem programu nechyběla ani moderní architektura … / celý příspěvek »
 • MasterChef ČRG

  MasterChef ČRG

  V pondělí 17. dubna změřili žáci kvarty své kuchařské síly v soutěži MasterChef ČRG. Smíšená družstva byla určena losem a každá skupina měla za úkol připravit recept s popisem pracovního postupu a následně i jídlo samotné. Kompletní menu mělo obsahovat snadnou dobrou večeři a dezert. Po skončení souboje tak měla porota milou povinnost ochutnat … / celý příspěvek »
 • Literární projektový den na téma „Zvíře“

  Literární projektový den na téma „Zvíře“

  V pátek 21. dubna proběhl na škole oblíbený, dlouho očekávaný a dlouho připravovaný literární projektový den na téma „Zvíře“. Každá ze zúčastněných tříd si vybrala zvíře, jímž se pak nechala inspirovat při výzdobě své učebny a při přípravě úkolů na literární a jazyková témata, v nichž „jejich“ zvíře hrálo významnou … / celý příspěvek »
 • Kvarta na FF JČU

  Kvarta na FF JČU

  Dnešní den strávila kvarta na FF JČU. Ústav česko-německých areálových studií a germanistiky si pro nás připravil prezentaci o Německu a možnostech, které nám znalosti německého jazyka nabízejí. Velice zajímavý byl příspěvek bývalé absolventky, která nyní pracuje na centrále firmy DM (Drogerie Markt) v Českých Budějovicích, a bez němčiny by … / celý příspěvek »
 • Odmaturovali byste z angličtiny?

  Odmaturovali byste z angličtiny?

  Vyzkoušejte si jeden z anglických literárních kvízů a ověřte si, zda Vaše hodiny angličtiny byly stejně nadupané jako hodiny našich oktavánů. Poznáte slavné britské a americké literáty podle obrázků? Pokud ne, mrkněte na nápovědu? Kdo je na obrázku? Jaké dílo napsal? Kdo další by si podle Vás zasloužil místo v tomto kvízu? … / celý příspěvek »
 • Počtvrté v řadě postupujeme do československého finále dějepisné olympiády

  Počtvrté v řadě postupujeme do československého finále dějepisné olympiády

  Tentokrát se náš tým připravoval na období zahrnující dějiny Evropy v letech 1945–75. Krajské kolo se uskutečnilo 5. dubna na půdě Filosofické fakulty Jihočeské univerzity, zúčastnilo se ho šestnáct gymnázií z celých jižních Čech. Naše gymnázium reprezentoval tým ve složení: Viola Hornátová (septima), Martin Lácha (sexta) a benjamínkem týmu byl Martin Zmeškal … / celý příspěvek »
 • Lyžařský kurz v Rakousku pro kvintu a 1.R

  Lyžařský kurz v Rakousku pro kvintu a 1.R

  Zimní sezónu zakončili studenti kvinty a prvního ročníku lyžařským kurzem v Rakousku. Zázemí nám opět poskytl rodinný hotel v Huttau, kde nás rozmazlují výborným jídlem a nevadí jim naše večerní koncerty na kytaru 🙂 Vtipná byla i letošní lyžařská módní přehlídka, kterou studenti zaujali celý hotel. Kreativitě se meze nekladou. Počasí jsme zpočátku … / celý příspěvek »