Aktuálně

 • Upřesnění k prioritizaci škol na přihlášce

  Upřesnění k prioritizaci škol na přihlášce

  Vážení rodiče, milí uchazeči, na základě diskuze na dnešním dni otevřených dveří upřesňujeme informace ohledně prioritizace pořadí školy na přihlášce a vlivu této prioritizace na přijetí na naši školu: Priorita (pořadí) oborů vzdělání v přihlášce nemá vliv na pořadí uchazečů ve výsledkové listině školy. Priorita má vliv na výběr školy/oboru vzdělání … / celý příspěvek »
 • Naše studentka Lucie Boušková studovala zároveň na JČU

  Naše studentka Lucie Boušková studovala zároveň na JČU

  Vážení učitelé, milí spolužáci, noví uchazeči a přátelé Českého reálného gymnázia, ráda bych se s Vámi podělila o svou zkušenost se studiem na Přírodovědecké fakultě Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích. V současné době jsem studentkou třetího ročníku našeho gymnázia. Díky značnému přispění a skvělé podpoře mého učitele matematiky a fyziky … / celý příspěvek »
 • Popáté v řadě postupujeme do československého finále dějepisné olympiády gymnázií

  Popáté v řadě postupujeme do československého finále dějepisné olympiády gymnázií

  Tentokrát se náš tým intenzivně připravoval na období zahrnující dějiny Evropy v letech 1975–2000. Krajské kolo se uskutečnilo 3. dubna na půdě Filosofické fakulty Jihočeské univerzity, zúčastnilo se ho sedmnáct gymnázií z celých jižních Čech. Naše gymnázium velmi úspěšně reprezentoval tým ve složení: Martin Lácha (septima), Ela Louženská (septima) a Martin Zmeškal … / celý příspěvek »
 • Deník přání

  Deník přání

  Příchod jara žáci kvarty a kvinty oslavili kulturním zážitkem. Navštívili jsme inscenaci Deník přání, kterou balet Jihočeského divadla nacvičil pod taktovkou Adama Sojky. Měli jsme tak jedinečnou příležitost zhlédnout současný tanec v jeho nejrůznějších podobách. Nasedli jsme na loďku, která nás unášela životem, vzpomínkami, a jejíž kormidlo jsme neměli pevně v rukou. … / celý příspěvek »
 • Lukáš Chromý reprezentuje ČR v baseballu

  Lukáš Chromý reprezentuje ČR v baseballu

  Náš student Lukáš Chromý je součástí juniorské reprezentace České republiky v baseballu. Na začátku února se zúčastnil reprezentační akce v Portoriku a své postřehy sepsal v následujícím textu: Juniorská baseballová reprezentace ČR v Portoriku První velká baseballová reprezentační akce letošního roku se konala v termínu od 1. – 10. 2. … / celý příspěvek »
 • Dar pro Bazalku

  Dar pro Bazalku

  Předposlední lednový den navštívili vybraní studenti z primy, sekundy, tercie, kvarty a 1. ročníku Centrum BAZALKA o.p.s. v Českých Budějovicích. Prosincový vánoční jarmark byl i tentokrát velmi úspěšný. Opět se podařilo vybrat krásnou částku, která již podruhé poputuje do Bazalky. Velké poděkování patří především studentům, učitelům, rodičům a přátelům školy. Symbolický šek … / celý příspěvek »
 • Na fotokroužku jsme zkoušeli portrét

  Na fotokroužku jsme zkoušeli portrét

  Přestože jsme se na posledním lednovém fotokroužku sešli jen tři, zkusili jsme si vyfotit několik portrétů a přitom se naučili, jaký je vztah mezi světelností objektivu, clonou, expozičním časem a hloubkou ostrosti. / celý příspěvek »
 • Příběh žluté hvězdy

  Příběh žluté hvězdy

  Co se vám vybaví, když se řekne „hvězda“? A „žlutá hvězda“? Navštívili jsme s kvartou Jihočeskou vědeckou knihovnu Na Sadech, abychom se společně přenesli do doby 2. světové války. Zamýšleli jsme se nad osudy lidí z různých vrstev společnosti, nad pocity, které zažívali každý den, nad jejich bezmocí, ale i nadějí, jež … / celý příspěvek »
 • Fotokroužek kreslil světlem

  Fotokroužek kreslil světlem

  Kresba světlem ve tmě, které během pohybu snímá fotoaparát na dlouhý čas, je už pár let oblíbenou technikou účastníků fotokroužku. Krátké lednové dny k focení za tmy přímo vybízí, a tak jsme za zatemněnými okny učebny zkusili pár světelných kreseb s menšími či většími úspěchy vytvořit. / celý příspěvek »
 • Přijďte ve středu 10. 1. na Den otevřených dveří!

  Přijďte ve středu 10. 1. na Den otevřených dveří!

  Podrobný program najdete i na stránce Dne otevřených dveří. / celý příspěvek »
 • Fotokroužek vám přeje krásné Vánoce

  Fotokroužek vám přeje krásné Vánoce

  Poslední dva fotokroužky jsme zůstali uvnitř a využili toho, co jsme se naučili na těch předchozích: pracovat s délkou expozice, kompozicí a světlem. Během posledního listopadového kroužku jsme kromě toho, že jsme fotili starý gramofon na dlouhý čas, pohráli i s aplikací Photopea – jakýmsi online Photoshopem. Prosincový kroužek jsme … / celý příspěvek »
 • Kroužek mikroskopování

  Kroužek mikroskopování

  Kroužek mikroskopování je v plném proudu, přijďte nahlédnout do světa mikroorganismů. / celý příspěvek »
 • Kvinta zažila zombie apokalypsu

  Kvinta zažila zombie apokalypsu

  4. prosince byla kvintánům vyjevena Zombie apokalypsa. Protože se ale jednalo o workshop Ateliéru 3D Jihočeského divadla o informačních zdrojích a dezinformacích, všichni se ve zdraví navrátili po jeho skončení do školy. Během dílny měli žáci za úkol vyhledat zprávy a jejich zdroje a také se pokusit vytvořit tak zdařilou … / celý příspěvek »
 • Wintermärchen in Passau

  Wintermärchen in Passau

  První prosincový den nás i silničáře překvapila sněhová nadílka. Ničeho jsme se ale nezalekli a neohroženě vyrazili směrem Pasov. Pod sněhovou nadílkou vypadalo bavorské městečko ještě malebněji. Navštívili jsme nejvýznamnější památky, které Pasov nabízí a prohlídku zakončili na vánočním trhu, kde jsme se zahřáli nad šálkem teplého nápoje. / celý příspěvek »
 • Celostátní kolo dějepisné olympiády

  Celostátní kolo dějepisné olympiády

  Na konci listopadu se v Chebu uskutečnilo finále třicátého prvního ročníku dějepisné soutěže gymnázií České a Slovenské republiky. Do dějepisné olympiády se tentokrát zapojilo více než tři sta gymnázií z obou zemí. Je naší velkou chloubou, že se nám už počtvrté za sebou podařilo probojovat mezi 75 nejlepších gymnázií z Čech, Moravy, Slezska … / celý příspěvek »