Aktuálně

 • Mezinárodní zkoušky digitální gramotnosti na ČRG

  Mezinárodní zkoušky digitální gramotnosti na ČRG

  Naše škola se rozhodla poskytovat do budoucna studentům možnost absolvovat v rámci výuky mezinárodně uznatelné zkoušky digitální gramotnosti ECDL (European Certificate of Digital Literacy) / ICDL (International Certificate of Digital Literacy). Akreditace školy, jejího vybavení i učitelů, kteří budou žáky testovat, může trvat několik měsíců, první kroky už ale máme … / celý příspěvek »
 • Školní představení Kouzelná flétna prověřilo i naši Moudrost a Toleranci

  Školní představení Kouzelná flétna prověřilo i naši Moudrost a Toleranci

  Ve čtvrtek 19. 1. navštívili studenti primy a tercie v DK Metropol divadelní představení Kouzelná flétna. Mozartova poslední a zároveň velmi filosofická opera s prvky zednářské symboliky je v podání Jihočeského divadla pojata jako tajemná pohádka, v níž se objevují fantastické bytosti, boj dobra a zla a zkoušky moudrosti, statečnosti, lásky a odhodlání. Naše … / celý příspěvek »
 • Dar pro Bazalku

  Dar pro Bazalku

  V pondělí 17. 1. 2023 navštívili vybraní studenti z primy a kvarty Centrum BAZALKA, o. p. s., v Českých Budějovicích. Jejich cílem bylo předat finanční dar ve výši 30 780 Kč. Tato částka byla vybrána 21. 12. 2022 na Vánočním jarmarku v prostorách ČRG. Rodiče a přátelé školy zakoupením výrobků či pochutin od našich studentů … / celý příspěvek »
 • Fotokroužek dostal studiové vybavení

  Fotokroužek dostal studiové vybavení

  Opožděný vánoční dárek dostal fotokroužek – stojan s různě barevnými pozadími, softboxy a studiové deštníky, které zajistí portrétovanému příjemné měkké osvětlení, přenosné světlo s nastavitelnou barvou, stativ a odrazové desky pro focení v plenéru – to všechno najde v budoucnosti své využití nejen ve fotokroužku. První lednovou schůzku jsme strávili … / celý příspěvek »
 • Vánoční jarmark

  Vánoční jarmark

  I my na ČRG jsme se pokusili přispět svou troškou, abychom podpořili a u někoho teprve navodili vánoční náladu, a tak jsme připravili hodinový moderovaný kulturní program a prodejní stánky. Hrálo se, zpívalo, recitovalo, vše za hojné podpory výborného obecenstva. Zrovna tak se podařil i prodej laskomin a vánočních výrobků … / celý příspěvek »
 • Primáni na digi vlně

  Primáni na digi vlně

  Jak zařídít, aby se děti těšily na to, až budou dělat úkol z angličtiny? Zde je seznam ingrediencí i postup. 1 hlava otevřenášpetka smyslu pro humor1 mobiltrocha nadšení pro věc Protřepat, nemíchat…. Pokud někdo pozvedne obočí a řekne si „zase mobil“, pak odpovím „ano, MOBIL“. Mobilní telefon, podobně jako oheň, je … / celý příspěvek »
 • Zveme vás na školní vánoční jarmark

  Zveme vás na školní vánoční jarmark

  Učitelé a studenti Českého reálného gymnázia vás srdečně zvou na vánoční jarmark. Koná se ve středu 21. prosince 2022 od 17 hodin ve vnitřních i venkovních prostorách školy. Kulturní program začíná v 17 hodin v tělocvičně. Stánky se slaným, sladkým, tekutým i pevným občerstvením a stánky s vánočními výrobky budou … / celý příspěvek »
 • Olympiáda v českém jazyce

  Olympiáda v českém jazyce

  30. listopadu jsme se sešli u příležitosti školního kola olympiády v českém jazyce. Všichni účastníci 1. i 2. kategorie (jen vyšší ročník, nikoli horší kvalita) se statečně poprali se záludnostmi české gramatiky a svých druhých 60 minut času věnovali napsání slohového útvaru na téma pozdně podzimní a raně zimní. Byli jste … / celý příspěvek »
 • Ve fotokroužku se kreslilo laserem i prskavkami

  Ve fotokroužku se kreslilo laserem i prskavkami

  Prosincový fotokroužek využil brzkého setmění k tomu, aby si jeho frekventanti vyzkoušeli focení na opravdu dlouhý čas. Patnáctivteřinová expozice nám umožnila zachytit pohyb světla – využili jsme baterky, lasery i prskavky – a vytvářet zajímavé světelné kresby. Nastavení foťáku tak, aby fotky nebyly zašuměné a zůstaly ostré, samozřejmě není jen … / celý příspěvek »
 • Celostátní kolo dějepisné olympiády

  Celostátní kolo dějepisné olympiády

  Na konci listopadu se v Chebu uskutečnilo finále už třicátého ročníku dějepisné soutěže gymnázií České a Slovenské republiky. Do dějepisné olympiády se tentokrát zapojilo 327 gymnázií z obou zemí. Je naší velkou chloubou, že se nám už potřetí za sebou podařilo probojovat mezi 75 nejlepších gymnázií z Čech, Moravy, Slezska a Slovenska. Touto … / celý příspěvek »
 • Christkindlmarkt in Passau

  Christkindlmarkt in Passau

  Na vánoční atmosféru se septima a 1. ročník naladila na tradičních trzích v bavorském Pasově. Již cestou jsme studenty seznámili s historií Pasova, jehož význam je úzce spojen se Zlatou stezkou. Zabrousili jsme i do světa biologie a porovnali škody způsobené kůrovcem na české a bavorské straně Šumavy. V Pasově … / celý příspěvek »
 • Projektový den 23. 11. 2022

  Projektový den 23. 11. 2022

  Projektového dne, který se konal ve středu 23. 11. na naší škole, se zúčastnilo téměř 100 žáků partnerských základních škol a Střední školy polytechnické. S přípravou programu a hodnocením aktivit nám pomohli studenti VŠTE v Českých Budějovicích. Zajímavý program zahrnoval práci s mikroskopy, 3D tiskárnami, s jazykovou laboratoří a focení a úpravy … / celý příspěvek »
 • Studenti v Jihočeském divadle

  Studenti v Jihočeském divadle

  V pátek 25. 11. navštívili studenti sexty, septimy a 3.R představení Jihočeského divadla podle románu Petry Soukupové „Pod sněhem“. Divadelní „road movie“ o vztahu tří sester na cestě za stárnoucími rodiči postupně rozkrývá rozdíly a konflikty mezi jednotlivými sestrami i jejich odlišný vztah k rodičům. / celý příspěvek »
 • Primáni se vžili do pravěkých lovců

  Primáni se vžili do pravěkých lovců

  Již tradiční zpestření výuky dějepisu a výtvarné výchovy v primě, kdy si studenti dobrovolně vyrábí luk a šíp a vyzkoušejí si na vlastní kůži, jaké to bylo pro naše předky, když si své jídlo museli nejprve ulovit. Namísto živé kořisti si v rámci výtvarné výchovy namalují svoji kořist na terč. … / celý příspěvek »
 • Studenti v Jihostroji

  Studenti v Jihostroji

  Dnes měli naši studenti směřující na technické obory možnost v rámci spolupráce se zaměstnavateli navštívit jihočeský Jihostroj a. s. . Dozvěděli jsme se o historii společnosti, sortimentu výroby a také možnosti získání studijních stipendií i následného uplatnění v zaměstnání pro absolventy vysokých škol technického zaměření. Celou exkurzi vedl Ing. Tomáš Sejk – … / celý příspěvek »