Aktuálně

 • 32 hodin a jedna sekunda v Telči

  32 hodin a jedna sekunda v Telči

  Do Telče je cesta jako žádná ze sta. I vyrazili jsme po ní na školní výlet. Všechno, co jsme si od výletu slibovali, se 21. a 22. června naplnilo. To máte: vlak, pochod, kemp, rybník, rozchod, zmrzlina, prohlídka zámku, koupání, slunce na plný pecky, hřiště, táborák, špekáčky, chatky, teplá voda … / celý příspěvek »
 • Prima v Českém Krumlově

  Prima v Českém Krumlově

  19. června se prima vydala vlakem do Českého Krumlova. Počasí nám přálo, a my jsme si tak mohli vychutnat krásný slunečný den v historickém centru města. Prohlédli jsme si nejen okolí zámku, ale i rozkvetlé zahrady a otáčivé hlediště. Někteří navštívili zrcadlové bludiště a pár odvážných i Muzeum útrpného práva. Odměnou … / celý příspěvek »
 • Kvarta, kvinta a Město měst

  Kvarta, kvinta a Město měst

  Sobota 17. 6. / 9.30 – 54 zcela zmuchlaných postav se vykulilo do 28 stupňového římského vzduchu po 15 hodinách cesty v buse, aby se během 1 hodiny transformovali do 50 krásně oblečených cestovatelů, kteří v doprovodu 4 optimisticky vyladěných kantorů vyrazili očima, srdcem i chuťovými buňkami poznat Město měst – Řím. … / celý příspěvek »
 • Tercie v Třeboni

  Tercie v Třeboni

  V úterý 13. 6. jsme se vypravili na výlet do Třeboně. V lázeňském parku jsme si vyzkoušeli orientační běh, který byl ještě okořeněn luštěním zábavných i náročných šifer. Nejrychleji trasu zdolal Tomáš Nevěřil, který ji profrčel za 46 min., nejúspěšnějšími luštitelkami byly Terka Bílková s Violkou Lukášovou. Nakonec do cíle dorazili úplně … / celý příspěvek »
 • S primou v Bazalce

  S primou v Bazalce

  31. května měla prima možnost celé dopoledne strávit v Centru Bazalka v Českých Budějovicích. Paní Petra Mahrová a její kolegyně si pro nás připravily jedno milé překvapení jako odměnu za velmi úspěšný vánoční jarmark. Byly pro nás vybrány dvě bílé lavičky a naši studenti je měli podle vlastních návrhů pomalovat. Konečný výsledek … / celý příspěvek »
 • Projektový den 3 – 31. 5. 2023

  Projektový den 3 – 31. 5. 2023

  31. května 2023 se na naší škole uskutečnil poslední projektový den, který jsme organizovali v rámci projektu Implementace Krajského akčního plánu Jihočeského kraje II (IKAP JčK II). Projektového dne se zúčastnilo téměř 80 žáků a 7 učitelů partnerských škol. Program zajistilo 5 lektorů z řad učitelů ČRG a 2 asistenti, … / celý příspěvek »
 • Zeměpisná exkurze přírodní i kulturní

  Zeměpisná exkurze přírodní i kulturní

  Na samém sklonku května se studenti kvarty a 1. ročníku společně se svými třídními učiteli vydali za sedmero hor a řek až do Jihomoravského kraje. Během cesty byl vyvrácen jeden omyl, když někteří účastníci zájezdu pohledem z okna zjistili, že Brno opravdu existuje, a také, že je v něm dokonce ZOO. Zdoláním … / celý příspěvek »
 • Studenti ČRG na Majálesu propagovali techno

  Studenti ČRG na Majálesu propagovali techno

  Již tradičně se naši studenti zúčastnili Českobudějovického majálesu. Během týdne vyslali své zástupce na studentský jam i na královský standup a hlasovali pro našeho majálesového krále, Kristiána Řehouta ze sexty. V pátek pak po dlouhých přípravách vyrazili do majálesového průvodu, stylizovaní do zástupu černě oblečených návštěvníků undergroundové technoparty. Dunivé beaty, … / celý příspěvek »
 • Beseda o trestní odpovědnosti od 15 let

  Beseda o trestní odpovědnosti od 15 let

  Většina kvartánů dosáhne v tomto školním roce věku patnáct let, hranice trestní odpovědnosti. Přednášku na toto téma si pro ně na konci května připravila soudkyně Okresního soudu v Českých Budějovicích JUDr. Marta Uhlířová, Ph.D. Množství zajímavých, důležitých informací a studentských dotazů protáhlo přednášku na tři vyučovací hodiny. Bylo zřejmé, že toto téma … / celý příspěvek »
 • Podpořte ČRG na Majálesu!

  Podpořte ČRG na Majálesu!

  Podpořte naši školu v soutěži o krále Majálesu – bližší informace najdete na následujících screenshotech od našich sextánů: / celý příspěvek »
 • Roboti VEX v informatice

  Roboti VEX v informatice

  Do rodiny robotů, které využíváme při výuce informatiky a v kroužku robotiky, přibyli po robotech VEX IQ pro pokročilejší studenty a oblíbených „pucích“ VEX 123 pro začátečníky také VEX GO pro mírně pokročilé. Během hodiny tandemové výuky předmětů Informatika a Člověk a svět práce si studenti sekundy ze stavebnice sestavili … / celý příspěvek »
 • Bát se či nebát?

  Bát se či nebát?

  První květnový pátek měli žáci kvarty možnost získat či ověřit své znalosti o rizikových faktorech v době dospívání, a také o nich debatovat a ptát se odborníků. Cílem programu bylo načerpat informace o (ne)legálnosti, vzniku závislosti, vlivu a působení, včetně nevratných změn, návykových látek na lidský organismus. Součástí přednášky byly také … / celý příspěvek »
 • Černobylfest 2023

  Černobylfest 2023

  Žáci sekundy a tercie se v den 37. výročí jaderné havárie zúčastnili akce Černobylfest 2023. Jako první jsme zhlédli dokument o nezákonné turistice do místa havárie, které se i přes zdravotní a bezpečnostní rizika ještě před vypuknutím války na Ukrajině velice dařilo.  Druhým snímkem byly emotivní Bábušky z Černobylu o běžném životě … / celý příspěvek »
 • Se sextou a 2. ročníkem do Vídně

  Se sextou a 2. ročníkem do Vídně

  Naše první zastávka směřovala k letnímu sídlu Habsburků, tedy k Schönbrunnu a jeho zahradám. Habsburkům jsme se věnovali i v centru Vídně, kde jsme si prohlédli Hofburg a zastavili se u četných soch zástupců této dynastie. Ve Stephansdomu jsme zase obdivovali gotické prvky. Na našem programu nechyběla ani moderní architektura … / celý příspěvek »
 • MasterChef ČRG

  MasterChef ČRG

  V pondělí 17. dubna změřili žáci kvarty své kuchařské síly v soutěži MasterChef ČRG. Smíšená družstva byla určena losem a každá skupina měla za úkol připravit recept s popisem pracovního postupu a následně i jídlo samotné. Kompletní menu mělo obsahovat snadnou dobrou večeři a dezert. Po skončení souboje tak měla porota milou povinnost ochutnat … / celý příspěvek »