Sportu zdar!

Dobře víme, že ve zdravém těle sídlí zdravý duch.

 • Pětadvacáté a také první Chorvatsko

  Pětadvacáté a také první Chorvatsko

  Napsat cokoli nového o pobytu v Lanterně je zhola nemožné. Všichni to znají, skoro všichni tam byli, všichni tuto tradiční akci počítají za stálý bod našeho školního itineráře. A tak se omezím na prosté dojmy z týdne, který začal v pátek 14. června před půlnocí a skončil 22. června poránu. 1. Cestování autobusem … / celý příspěvek »
 • Lukáš Chromý reprezentuje ČR v baseballu

  Lukáš Chromý reprezentuje ČR v baseballu

  Náš student Lukáš Chromý je součástí juniorské reprezentace České republiky v baseballu. Na začátku února se zúčastnil reprezentační akce v Portoriku a své postřehy sepsal v následujícím textu: Juniorská baseballová reprezentace ČR v Portoriku První velká baseballová reprezentační akce letošního roku se konala v termínu od 1. – 10. 2. … / celý příspěvek »
 • Středoškolky ve frisbee

  Středoškolky ve frisbee

  Studenti naší školy se 11. 10. 2023 účastnili krajského kola středních škol ve frisbee, kde se sešlo celkem 11 týmů. I přes silné obsazení naší základní skupiny se nám podařilo postoupit z druhého místa do následných vyřazovacích bojů, kde jsme postupně vyřadili Bigy a Gymnázium Trhové Sviny. Ve finále jsme se … / celý příspěvek »
 • Tělocvik nově i na stadionu a v GymCentru

  Tělocvik nově i na stadionu a v GymCentru

  V letošním školním roce jsme v zájmu zatraktivnění výuky tělesné výchovy zajistili žákům nové možnosti její realizace. Od září se výuka částečně koná na stadionu SKP, kde můžeme využívat atletický ovál a beachvolejbalové kurty. Nácvik gymnastiky probíhá v prostorech GymCentra. / celý příspěvek »
 • Adaptační kurz 2023

  Adaptační kurz 2023

  I v letošním roce jsme pro primány a prváky, tedy čerstvě příchozí žáky, zorganizovali adaptační kurz. Ten nás zavedl do nádherného prostředí Ovčína poblíž Třeboně. Během kurzu žáci a žákyně prvního ročníku a primy navázali první přátelství a především si spolu zahráli adaptační hry, které jim pomohly poznat se mezi … / celý příspěvek »
 • Lyžařský kurz v Rakousku pro kvintu a 1.R

  Lyžařský kurz v Rakousku pro kvintu a 1.R

  Zimní sezónu zakončili studenti kvinty a prvního ročníku lyžařským kurzem v Rakousku. Zázemí nám opět poskytl rodinný hotel v Huttau, kde nás rozmazlují výborným jídlem a nevadí jim naše večerní koncerty na kytaru 🙂 Vtipná byla i letošní lyžařská módní přehlídka, kterou studenti zaujali celý hotel. Kreativitě se meze nekladou. Počasí jsme zpočátku … / celý příspěvek »
 • Lyžařský výcvik v sekundě: leden či březen 2023

  Lyžařský výcvik v sekundě: leden či březen 2023

  První plánovaný termín pro lyžařský výcvik sekundy byl v půlce ledna. V několika vteřinách byl areál na Hochfichtu zavřen nejprve na jeden den pro velký vítr, na druhý den pro nepříznivé počasí a třetí den na neurčito pro nedostatek sněhu. Byl pátek a do odjezdu zbývaly pouhé tři dny. Přeloženo! Smutek zahnalo … / celý příspěvek »
 • Sportovní den na ČRG

  Sportovní den na ČRG

  V rámci sportovního dne na naší škole pořádáme volejbalový turnaj pro studenty vyššího gymnázia. Turnaj se uskuteční v hale TJ LOKO CB a bude se ho účastnit celkem 6 týmů. Přejeme všem zúčastněným mnoho zábavy, ať vyhraje ten nejlepší. / celý příspěvek »
 • ČRG na volejbalovém turnaji

  ČRG na volejbalovém turnaji

  Naši studenti se zúčastnili volejbalového turnaje jihočeských středních škol o pohár hejtmana. Los nám přiřkl těžkou skupinu. Prvním soupeřem bylo Gymnázium Česká, největší aspirant na vítěze turnaje. Sehrály jsme s ním vyrovnané utkání, ale bohužel se nám jej nepodařilo dotáhnout do vítězného konce. Nutno podotknout, že obě mužstva předvedla volejbal na … / celý příspěvek »
 • Adaptační kurz pro nové studenty

  Adaptační kurz pro nové studenty

  Začátkem září se konal adaptační kurz pro primu a první ročník. Seznámení se spolužáky proběhlo v krásném prostředí Ovčín nedaleko Třeboně. Počasí vyšlo na jedničku a studenti si kurz užili. Přejeme jim mnoho studijních úspěchů na našem gymnáziu. / celý příspěvek »
 • Sportovní kurz v Chorvatsku

  Sportovní kurz v Chorvatsku

  Na konci školního roku se žáci tercie, sexty, druhého ročníku a kvinty vydali na sportovní kurz do chorvatské Lanterny. Třídy si vyzkoušely paddleboardy, šnorchlování, orientační běh, dovednostní hry, jízdu na kolech, sportovně vědomostní hry, plavání a  potápění. Součástí kurzu byl i beach-volejbalový turnaj, který po těžkém boji vyhrál 2. ročník. … / celý příspěvek »
 • Paddleboardy

  Paddleboardy

  21. června se první ročník plavil po českobudějovických řekách na paddleboardech. Brázdili jsme především řeku Malši, ale ti nejzdatnější dojeli i na soutok Vltavy a Malše. Děkujeme firmě 2W sports team za skvělou instruktáž a zapůjčené vybavení. / celý příspěvek »
 • Sekunda a tercie na lyžích

  Sekunda a tercie na lyžích

  Od pondělí 24. ledna do pátku 28. ledna byla naše sekunda a tercie na lyžařském kurzu. Po nich následoval lyžařský kurz sexty a 2.R v termínu 7. února až 11. února. Oba výcviky se konaly v lyžařském středisku Hochficht v Rakousku.  Podle zpětné vazby a množství zaslaných fotek byli všichni … / celý příspěvek »
 • Sexta na náměstí bruslila a fotila

  Sexta na náměstí bruslila a fotila

  Spojit hodinu tělocviku a informatiky zní jako poněkud zvláštní nápad, ale když jde o bruslení na náměstí (a navíc do Vánoc zbývá sotva pár dní), může se zkusit leccos. Studenti, kteří se na led neodvážili, se na akci vybavili školními fotoaparáty, aby se pokusili zachytit pohyb svých spolužáků po kluzišti. … / celý příspěvek »
 • Ohlédnutí za letošními adaptačními kurzy

  Ohlédnutí za letošními adaptačními kurzy

  Poznávání nových ročníků probíhalo letos inovativně ve dvou fázích – ve škole se konalo odpoledne s koučkou a ve Sportovně relaxačním areálu Hluboká nad Vltavou třídenní pobyt jednak s našimi pedagogy a jednak s odbornými lektory. Stručné shrnutí aktivit a pocitů Vám přinášejí naši učitelé: Pobyt na Hluboké Býti primánem… …a přesněji býti … / celý příspěvek »