Sportu zdar!

Dobře víme, že ve zdravém těle sídlí zdravý duch.

 • Lyžařský kurz v Rakousku pro kvintu a 1.R

  Lyžařský kurz v Rakousku pro kvintu a 1.R

  Zimní sezónu zakončili studenti kvinty a prvního ročníku lyžařským kurzem v Rakousku. Zázemí nám opět poskytl rodinný hotel v Huttau, kde nás rozmazlují výborným jídlem a nevadí jim naše večerní koncerty na kytaru 🙂 Vtipná byla i letošní lyžařská módní přehlídka, kterou studenti zaujali celý hotel. Kreativitě se meze nekladou. Počasí jsme zpočátku … / celý příspěvek »
 • Lyžařský výcvik v sekundě: leden či březen 2023

  Lyžařský výcvik v sekundě: leden či březen 2023

  První plánovaný termín pro lyžařský výcvik sekundy byl v půlce ledna. V několika vteřinách byl areál na Hochfichtu zavřen nejprve na jeden den pro velký vítr, na druhý den pro nepříznivé počasí a třetí den na neurčito pro nedostatek sněhu. Byl pátek a do odjezdu zbývaly pouhé tři dny. Přeloženo! Smutek zahnalo … / celý příspěvek »
 • Sportovní den na ČRG

  Sportovní den na ČRG

  V rámci sportovního dne na naší škole pořádáme volejbalový turnaj pro studenty vyššího gymnázia. Turnaj se uskuteční v hale TJ LOKO CB a bude se ho účastnit celkem 6 týmů. Přejeme všem zúčastněným mnoho zábavy, ať vyhraje ten nejlepší. / celý příspěvek »
 • ČRG na volejbalovém turnaji

  ČRG na volejbalovém turnaji

  Naši studenti se zúčastnili volejbalového turnaje jihočeských středních škol o pohár hejtmana. Los nám přiřkl těžkou skupinu. Prvním soupeřem bylo Gymnázium Česká, největší aspirant na vítěze turnaje. Sehrály jsme s ním vyrovnané utkání, ale bohužel se nám jej nepodařilo dotáhnout do vítězného konce. Nutno podotknout, že obě mužstva předvedla volejbal na … / celý příspěvek »
 • Adaptační kurz pro nové studenty

  Adaptační kurz pro nové studenty

  Začátkem září se konal adaptační kurz pro primu a první ročník. Seznámení se spolužáky proběhlo v krásném prostředí Ovčín nedaleko Třeboně. Počasí vyšlo na jedničku a studenti si kurz užili. Přejeme jim mnoho studijních úspěchů na našem gymnáziu. / celý příspěvek »
 • Sportovní kurz v Chorvatsku

  Sportovní kurz v Chorvatsku

  Na konci školního roku se žáci tercie, sexty, druhého ročníku a kvinty vydali na sportovní kurz do chorvatské Lanterny. Třídy si vyzkoušely paddleboardy, šnorchlování, orientační běh, dovednostní hry, jízdu na kolech, sportovně vědomostní hry, plavání a  potápění. Součástí kurzu byl i beach-volejbalový turnaj, který po těžkém boji vyhrál 2. ročník. … / celý příspěvek »
 • Paddleboardy

  Paddleboardy

  21. června se první ročník plavil po českobudějovických řekách na paddleboardech. Brázdili jsme především řeku Malši, ale ti nejzdatnější dojeli i na soutok Vltavy a Malše. Děkujeme firmě 2W sports team za skvělou instruktáž a zapůjčené vybavení. / celý příspěvek »
 • Sekunda a tercie na lyžích

  Sekunda a tercie na lyžích

  Od pondělí 24. ledna do pátku 28. ledna byla naše sekunda a tercie na lyžařském kurzu. Po nich následoval lyžařský kurz sexty a 2.R v termínu 7. února až 11. února. Oba výcviky se konaly v lyžařském středisku Hochficht v Rakousku.  Podle zpětné vazby a množství zaslaných fotek byli všichni … / celý příspěvek »
 • Sexta na náměstí bruslila a fotila

  Sexta na náměstí bruslila a fotila

  Spojit hodinu tělocviku a informatiky zní jako poněkud zvláštní nápad, ale když jde o bruslení na náměstí (a navíc do Vánoc zbývá sotva pár dní), může se zkusit leccos. Studenti, kteří se na led neodvážili, se na akci vybavili školními fotoaparáty, aby se pokusili zachytit pohyb svých spolužáků po kluzišti. … / celý příspěvek »
 • Ohlédnutí za letošními adaptačními kurzy

  Ohlédnutí za letošními adaptačními kurzy

  Poznávání nových ročníků probíhalo letos inovativně ve dvou fázích – ve škole se konalo odpoledne s koučkou a ve Sportovně relaxačním areálu Hluboká nad Vltavou třídenní pobyt jednak s našimi pedagogy a jednak s odbornými lektory. Stručné shrnutí aktivit a pocitů Vám přinášejí naši učitelé: Pobyt na Hluboké Býti primánem… …a přesněji býti … / celý příspěvek »