Chemie

Chemie je přírodní věda, která nás obklopuje každý den a je součástí života nás všech.

Již Albert Einstein kdysi řekl: „Má-li lidstvo přežít, je třeba změnit způsob myšlení.“

Proto se při výuce chemie ptáme: jak a proč. Hledáme odpovědi na složení látek kolem nás včetně toho, co jíme a pijeme a jaký vliv na naše těla tyto látky mají.

S chemií se naši studenti pomalu seznamují od sekundy (1. ročníku) a ve studiu pokračují až do septimy (3. ročníku). Poslední ročník je věnovaný výběrovému semináři, pro maturanty a zájemce o studium chemie.

Studium je doplněno o praktická cvičení v kvintě a sextě (1. a 2. ročník), kde si studenti mohou v praxi osahat základní chemické metody. Máme k dispozici přírodovědnou laboratoř s nejmodernějšími chemickými pomůckami.

Pro zájemce nabízíme kroužek chemických experimentů, pomáháme s přípravou na chemickou olympiádu, pořádáme projektové dny pro žáky nižších ročníků a žáky ZŠ.

Mgr. Kateřina Boháčová, předsedkyně předmětové komise chemie


Aktuality z výuky chemie:

 • Projektový den 2 – 16. 3. 2022

  Projektový den 2 – 16. 3. 2022

  Ve středu 16. 3. proběhl v rámci projektu IKAP JčK II druhý projektový den v letošním školním roce. Opět jsme se sešli se žáky a učiteli partnerských základních škol. Žáci nacvičovali první pomoc, učili se upravovat fotografie, pracovali s robotickou stavebnicí Vex a se systémem Pasco při fyzikálních, chemických a … / celý příspěvek »
 • Přijďte si zaexperimentovat a tisknout ve 3D v našem kroužku!

  Přijďte si zaexperimentovat a tisknout ve 3D v našem kroužku!

  Kroužek fyzikálních a chemických experimentů a 3D tisku je otevřený. Zájemci se mohou hlásit u p. Kaly, p. Štipla a p. Boháčové.  / celý příspěvek »
 • Zájmové kroužky pro rok 2021/22

  Zájmové kroužky pro rok 2021/22

  Od září 2021 otevíráme pro naše žáky a žáky z partnerských ZŠ šest zájmových kroužků: Kroužek mikroskopování Kroužek fyzikálních a chemických experimentů, 3D tisku Kroužek robotiky Kroužek matematiky pro žáky 5. tříd  základních škol a žáky nižšího stupně ČRG s.r.o. Kroužek matematiky pro žáky  9. tříd a žáky vyššího stupně … / celý příspěvek »
 • Projektový den

  Projektový den

  V úterý 23. června proběhl na ČRG projektový den za účasti žáků z partnerských škol a primánů našeho gymnázia. Velmi nás potěšilo, že se všichni žáci zapojili do programu s nadšením. Projektový den zahrnoval mikroskopování, chemické pokusy, 3D tisk a focení digitálním fotoaparátem. Žáci se např. seznámili s programem na … / celý příspěvek »
 • Projektový den na Českém reálném gymnáziu – 24. 10. 2019

  Projektový den na Českém reálném gymnáziu – 24. 10. 2019

  Ve čtvrtek 24. října 2019 se v naší škole uskutečnil projektový den pro žáky partnerských základních škol, kterého se se svými pedagogy aktivně zúčastnilo přes 80 žáků 5. a 9. tříd partnerských základních škol z Hrdějovic, Boršova nad Vltavou, Hluboké nad Vltavou a z Českých Budějovic, Pohůrecké ZŠ. Ve čtyřech … / celý příspěvek »