Sexta a septima si vyjely do Prahy na literární exkurzi

Ve čtvrtek 14. 10. se třídy sexta a septima vypravily na literární exkurzi do Prahy. Ačkoli počasí bylo velmi chladné a deštivé, byli jsme šťastní, že jsme po několika odkladech kvůli epidemii koronaviru mohli náš zájezd uskutečnit.

Nejprve jsme si prohlédli vilu na Kampě, v níž kdysi žili známý jazykovědec Josef Dobrovský, herci a dramatici Jiří Voskovec a Jan Werich nebo básník Vladimír Holan. Prohlédli jsme si exponáty, pobavili se u scének z filmů Císařův pekař a Pekařův císař či Byl jednou jeden král a tři studenti vzdali hold slavnému skladateli Jaroslavu Ježkovi, který s pány Werichem a Voskovcem spolupracoval, a zahráli nám na klavír. V kavárně v přízemí někteří ochutnali luxusní zákusky Ivety Fabešové, jiní využili možnost osobně si krátce popovídat s lídrem Pirátské strany Ivanem Bartošem.

Poté jsme zamířili do Národního divadla. Průvodce nás podrobně seznámil s historií i výzdobou Zlaté kapličky a přidal i několik pikantních zajímavostí. Škoda jen, že jsme si nemohli prohlédnout slavnou Hynaisovu oponu, která byla vytažena, protože na jevišti už se připravovala scéna pro večerní představení.

Video: Jan Malát (sexta)

Po prohlídce jsme se prošli po Starém Městě a seznámili se s dalšími zajímavými divadly – klasickými i malých forem. Večer jsme vyměnili turistické boty za lakýrky a lodičky a užili si báječnou komedii Bez roucha v Divadle v Dlouhé. Literární exkurze se vydařila a my doufáme, že se budeme moci brzy těšit na nějakou další.

Fotografie: Jan Malát (sexta)