Farmáři z ČRG na Majálesu

Po covidové pauze se poslední květnový pátek ulice Českých Budějovic znovu zaplnily studenty všech budějovických škol v dlouhém majálesovém průvodu a naši studenti u toho samozřejmě nemohli chybět. Jako svou kandidátku na královnu Majálesu vybrali Terezu Maškovou, kterou po celý průvod nesli na improvizovaném trůně, zhotoveném z dřevěného zahradnického žebříku, a celý průvod stylizovali do převleků farmářů – vybavili se košíky se zeleninou, lacláči, kostkovanými košilemi, slamáky a gumovkami.

Průvod začínal v poledne na seřadišti v Háječku, prošel městským centrem a skončil na Sokolském ostrově, kde byl celý Majáles 2022 slavnostně zakončen.

Zatímco zástupci ostatních škol skandovali hlavně jména svých škol, naši studenti se ke všeobecné vřavě připojili i zpěvem písní jako „Vysoký jalovec“, „Když jsem já sloužil to první léto“, „Jožin z bažin“, „Škoda lásky“, „Kdyby byl Bavorov“ a dalších nestárnoucích hitů s (nejen) zemědělskou tematikou.

Tereza Mašková sice získala mezi kandidáty na počet hlasů až sedmé místo z jedenácti (za což nepochybně může i fakt, že naše škola patří v Budějovicích k těm nejmenším a hlasy se tedy shánějí hůře než školám s několikanásobně vyšším počtem studentů), přesto si studenti v reprezentaci ČRG nevedli vůbec špatně. Děkujeme!