Co děláme ve výuce: Občanský a společenskovědní základ

Do okruhu předmětů, které jsou součástí této skupiny, patří Výchova ke zdraví, Výchova k občanství, Občanský a společenskovědní základ, Člověk a svět práce, Cvičení z humanitních věd a Seminář základů společenských věd. Studenti  zde získávají možnost vhledu i rozumění složitosti společenského života, porozumění sociální skutečnosti i porozumění sebe sama. Vedeme je k tomu, aby si  uvědomovali obsah a smysl pojmu občanství a své občanství si vědomě utvářeli.

Ve škole pravidelně pořádáme studentské volby.

Účastníme se různých projektů, jako je například simulované soudní jednání na Právnické fakultě Univerzity Karlovy.

Studenti se sami aktivně účastní besed s významnými osobnostmi společenského života a zvou je k nám do školy k diskusi.

Vybírají si, na jakých projektech se chtějí podílet. Velmi často si pro aktivity volí  Knihovnu Václava Havla.

–Mgr. Klára Svobodová, předsedkyně předmětové komise OSZ


 • První ročník navštíví jednání soudu

  První ročník navštíví jednání soudu

  Studenti 1. ročníku navštíví v úterý 18. února jednání u Okresního soudu v Českých Budějovicích. Kauza se týká podvodného jednání a půjčování peněz. / celý příspěvek »
 • Projekce filmu Listopad

  Projekce filmu Listopad

  Ve čtvrtek 24. 10. se studenti prvního ročníku, kvarty a kvinty zúčastní filmového představení Listopad. Filmový příběh vychází ze skutečných událostí Sametové revoluce a  oživuje vzrušující dny listopadu 1989, kdy se studenti, umělci a disidenti postavili za své sny o svobodě, ačkoliv všichni a všechno bylo postaveno proti nim. / celý příspěvek »
 • Projekt Totalita

  Projekt Totalita

  Studenti sexty, septimy, oktávy a čtvrtého ročníku se tento týden zúčastní putovního projektu  TOTALITA – Multimediální průvodce 1948-1989 ve velkém projekčním dómu na náměstí Přemysla Otakara II.  Za použití nejmodernějších technologií a pomocí emotivního prožitku chtějí autoři  projektu vtáhnout diváka do reálií totalitního Československa i přelomové doby roku 1989 a umožnit … / celý příspěvek »