Ing. Ludmila Šebková

Jako hrdá absolventka historicky prvního v té době ještě sedmiletého gymnázia na ČRG s. r. o. v letech 1993 – 2000 jsem vystudovala Vysokou školu ekonomickou v Praze – Fakultu financí a účetnictví – obor Účetnictví a finanční řízení podniku s vedlejší specializací na oceňování podniku a jeho majetku. Po promoci jsem pracovala ve společnosti BDO s. r. o. v auditingu a následně jsem nastoupila do společnosti REKKA s. r. o. jako ekonom. Po akvizici naší společnosti ze strany AVE CZ odpadové hospodářství s. r. o. jsem se stala vedoucím financí a personalistiky a podílela se na přechodu na systém SAP a vývoji a implementace jeho specifických modulů pro naši společnost, controllingu koncernu, mezinárodnímu reportingu v IFRS, akvizicích a fúzích dalších společností a mnoha v mém vystudovaném oboru i mimo něj dalších zajímavých odborných činnostech. Celou svoji profesní dráhu se podílím na zpracovávání technicko-ekonomických inženýrských studií velkých projektů v energetice.

Po skončení rodičovské dovolené jsem se rozhodla změnit pracovní prostředí a rozšířit svoji profesní orientaci a po letech jsem se vrátila opět na ČRG. Zde působím jako jeden z jednatelů a dále také jako učitel ekonomických předmětů. Od školního roku 2020/2021 jsem pro velký zájem otevřela volitelný odborný seminář z ekonomie s částečnou výukou v angličtině, kde žáky připravuji nejen na studium vysokých ekonomických škol, ale také na uplatnění ve všech povoláních i v životě rozšiřováním jejich vzdělání ve finanční gramotnosti, účetnictví a obchodním a pracovním právu. Při výuce čerpám zejména ze svých mnohaletých zkušeností z praxe a snažím se na ni žáky připravit.

Celý život se aktivně věnuji studiu cizích jazyků, které jsou současně mým velkým koníčkem. Mým primárním jazykem je angličtina, dále jsem se věnovala studiu němčiny a italštiny. Účastnila jsem se několika pobytů ve Velké Británii a USA.

Ve volném čase se věnuji především rodině, která je mi vším, přírodě a sportu – zejména lyžování, volejbalu a florbalu. Ve florbale jsem měla možnost se v rámci klubu FBC United České Budějovice podílet na vybojování postupu od nejnižší až do nejvyšší soutěže v ČR – extraliga žen pro mne byla velkou zkušeností, čelila jsem zde řadě náročných až vyčerpávajících situací a poznala skutečnou hodnotu týmového ducha.

Moje životní zkušenost, kterou se snažím předat i svým žákům, je vážit si vzdělání a studovat ne proto, že musím, ale proto, že chci. Sama se neustále také vzdělávám a snažím se posunout své rozhledy stále výš. Mým dalším cílem v oblasti učitelství je výuka matematiky, která byla a vždy bude tím, co mne ve škole nejvíc baví.

E-mail: sebkova@crg.cz