Past na myši aneb svět je plný fantastických iluzí

Výuka jazyka může mít mnoho podob. Dá se říci, že čím více různých podob, tím více žáků je možné zaujmout. I letos je jednou z cest osvojování angličtiny v kvintě a kvartě anglické divadlo a literatura.  Jsou to skvělé prostředky, jak přiblížit studentům nejen anglický jazyk, ale i kulturu, historii a humor anglofonních zemí.

Literární osobností pro letošní školní rok je Agatha Christie – první dáma světové detektivní literatury a Divadlo na Vinohradech nám zprostředkovalo jedinečnou možnost shlédnout její slavnou detektivní divadelní hru Past na myši – a naplno si užít a vychutnat rozplétání mistrně upředeného mysteriózního zločinu, na jehož pozadí zní stále se opakující dětský a trochu morbidní popěvek o třech slepých myškách a jejich smutném osudu… na jeho konci pak stojí vlk v rouše beránčím a my si uvědomujeme, že svět kolem nás je jedna velká iluze a že nic není na první pohled takové, jaké se zdá.

A jak se předem co nejlépe připravit na tento fakt? Jednoznačně v Muzeu fantastických iluzí, kde malé je velké, rovné je křivé a co je  jednou může být třeba 100x.

Den nám zpříjemnila i historická vědomostní soutěž na Karlově mostě o zlaté dukáty a bojovka na sluncem vyhřáté Kampě.

Mgr. Tereza Velíšková, Mgr. Hana Farníková