Fotokroužek experimentoval s časem i s PET lahví

Při jediném říjnovém fotokroužku počasí příliš nepřálo venkovnímu focení, takže jsme ho strávili u počítačů ve společnosti skvělého online grafického editoru Photopea.com, v němž jsme se učili oříznout, otočit a barevně upravit své fotografie.

První listopadová schůzka začínajících fotografů už proběhla zejména venku. Frekventanti kroužku se tu učili zacházet s manuálním nastavením délky expozice.

Nejprve jsme se pokusili využít dlouhého času k zachycení pohybu – rychlostí 1/20 sekundy jsme svými objektivy „chytali“ auta, projíždějící blízkou křižovatkou, což vzhledem k úporné dopravní zácpě nebylo vždy snadné. Proto jsme se přesunuli na cestu kolem garáží a k obřímu billboardu za nimi a vyzkoušeli si, jaký vliv má délka expozice na zobrazení pohybu.

Na závěr kroužku, když se už začalo stmívat, jsme si vyzkoušeli, že i nalezená PET lahev může posloužit k vytvoření netradičního portrétu, když ji přiložíme před fotografický blesk. Trochu promrzlí listopadovým počasím jsme fotoaparáty zkřehlýma rukama zabalili a PET lahev samozřejmě zanesli od kolejí tam, kam patří: do tříděného odpadu.

Máte-li ještě zájem se do kroužku přihlásit, můžete – stačí kontaktovat pana Flašku, který kroužek vede.