Nainstalujte si, prosím, eRoušku

O aplikaci eRouška, která vás anonymně informuje o přítomnosti člověka s Covid-19 ve vašem okolí a zároveň (v případě, že se nakazíte sami) tuto informaci anonymně vysílá i o vás, jste nejspíš slyšeli. Prosíme vás, abyste si ji nainstalovali, protože smysl má jedině tehdy, když ji bude mít nainstalovanou co nejvíce lidí.

Stáhněte si

eRouška pro Android / eRouška pro iPhone

Jak eRouška funguje?

Pokud je člověk pozitivně testovaný, dostane od hygieniků na svůj chytrý telefon unikátní kód, který po zadání do aplikace umožní rozeslání varování na všechna zařízení, která telefon ve své blízkosti zaznamenal. Lidé obdrží výstrahu, že se vyskytovali v blízkosti nakaženého, a návod, jak mají postupovat dále. Nebudou však znát identitu nakaženého. O setkání s nakaženým se díky aplikaci dozvědí i lidé, které hygiena není schopna pomocí trasování najít.

Aplikace je zcela bezpečná, anonymní a open-source (každý se může podívat na to, jak je naprogramovaná). Používá technologii Bluetooth LE a protokol vyvinutý společnostmi Apple a Google pro rozpoznání blízkosti zařízení s taktéž nainstalovanou eRouškou. Zaznamenává, s jakými jinými telefony přišel mobilní aparát do kontaktu. Neukládá osobní údaje, zaznamenává pouze čas, blízkost a anonymní identifikační kód. Na telefonu musí být zapnutý Bluetooth, jinak běží na pozadí a uživatel může využívat všechny funkce svého smartphonu.

Více informací na: https://www.lidovky.cz/domov/nezna-vase-jmeno-upozorni-vas-na-setkani-s-nakazenym-rozhodnuti-je-pak-na-vas-vse-dulezite-o-aplikac.A200918_181513_ln_domov_pev

Tiskoviny ke stažení

Průvodní dopis náměstka MŠMT

Informační letáček

Plakát k dotvoření